Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jak už sem se zmiňovala, chtěla bych dvě nové andulky, samečky. S taťkou jsme olikrát jezdily do zootery, podívat se zda-li nemají samečky... a nikdy neměly! A dneska jedu do zootery koupit to hlavní: proso, vytamíny, tyčinky a sépiovky. Šla jsem tam s tatíkem a ten se hned kouknul do klecí s andulkama a: ,,Hale, maji tady samečky!" a ano všech (tuším) 6 andulek se klubalo do samečka... taťka hned namítl že by sme ty samečky mohly koupit! mamka dá stovku, taťka a já dáme taky stovku! Mamce se to teda nelíbilo... abysme je kupovaly ale taťka jí bezvadně ukecal!! Stačilo si jenom vybrat! Já byla celá šťastná (kdo by nebyl), že budu mít konečně ty dva vytoužené samečky! na které jsem tak dlouho s taťkou čekala!
Teď si stačilo jen vybrat! Vybrání nechávám především na taťkovi! Samečci tak byly převážně do modra ale jeden tam byl taky zelený. Taťkovi padl do oka hned tmavější modrý andulák, tak toho nám pani chytla a rychle! A druhýho jsme potom trochu rozmejšlely, chtěly jsme si vybrat andulu u který sme měly 100% jistýho samečka! Tak vybral modro-šedého samečka, ten už chytit tak snadno nešel. A zaplatit... jeden andulák stál 140kč.
Před tím než se dostaly ke mě do voliéry tak musely strávit ještě 30minut v krabičce :-( no prostě museli... Musela jsem jim dělat větrání aby se nedusily... všechno zvládaly v nejlepším pořádku! Během cesty jsem jim dala jména: Fredy: modrý sameček a Arnie: modro-šedému samečkovi.
Doma když jsem je pustila do venkovní voliéry, tak nejdřív čuměly z krabičky jako vyvoraný myši! Pak Fredy vylétl a hned za ním Arnie, Čikounek hned začal oba dokonale prozkoumávat. No prostě všichni se hodinu seznamovaly... dělaly kraviny. Ale Naty potom začala Arnie opruzovat! Chytla ho zobákem za křídlo a lomcovala... Pak už se ale Arnie začal bránit... Snad bude všechno v pohodě!
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář