Jdi na obsah Jdi na menu
 


5. března 2007
Dělali mi samou radost od rána! Odpoledne ve dvanáct jsem je pustila do venkovní voliéry. Nejdříve tak srandovně běhali po dně voliéry až sem se popadala za břicho a klátila k zemi ale zároveň se nad nimi rozplívala!! Poté jsem jim přendala proso a Vodu z vnitřní voliéry do venkovní, a jeden přes druhého se začali v misce s vodou máchat! Krmítko - napaječka, byla malá ale oni si sní vystačili, vykoupali se tam všichni kromě Vendulky, jeden přes druhého. Tak sem neváhala a dala sem jim misku z vodou ( jakmile vyděl Čikounek že nesu něco v misce, okamžitě přiletěl na otevřené dvířka!!!! u voliéry! Měla sem čtvrtou smrt! neuletěl a přitom měl takovou možnost uletět! mohl udělat pouze jeden krok a napřáhnout křídla! ale můj miláček neuletěl. ) Ale jak bývá u andulek zvykem, ani si té misky s vodou na dně voliéry (naschvál) nevšimli a dál se ,,čachtaly" v malém krmítku na vodu... Nakonec ale Čik a Fazolka slétly dolů do misky a tam se suprově vykoupali! Načepýřili se a rozložili křídla no a pak jenom vodou vesele serfařili! :-). Všichni byly dokonale mokří! Zvlášť Fazolka. Vendulka ale ne ane se vykoupat... ale myslím že zbírala odvahu!
Potom jsem si vzala trávu a sedla si knim do voliéry, samozdřejmě že Natynka, Wilík a Čikounek hned zaregistrovali že nesu travičku tak se mi hrnuli na ruce jeden přes druhého! Fazolka ( přezdívka Dony ) a Vendulka nepatří k nejkrotším ptákům... Nebojí se ale přecejenom ustupují... Ale někdy taky neodolají a vezmou si.
Čik Wilík i Natynka mi jeden přes druhého šlapali po ruce! A drze mi ,,kradli" travičku z ruky! ( Vyfotila sem to, takže sem dám fotečky!!! ) Wili ruku jemňoučce oklobával a různě ohmatával... Pak jsem je nechala už v klidu... To byly taky rozkošní, ostatně jako vždycky!
...
Z jiného pohledu:
Je opravdu podivuhodné že se mě moje andulky nebojí když sem s nimi v kontaktu tělesně jen tak jednou za dva týdny. Jsem snimi každý den ale jenom jim dám proso a popovídám si snima... A je obdivuhodné že sem snimi byla v blízkém tělesném kontaktu dnes asi jen po čtvrté! a už sou tolik ochočené!
A dost si toho vážím!!

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář