Jdi na obsah Jdi na menu
 


Seznámení Anudulky a Andulky!
.
Tak začneme pěkně od začátku! Ještě než uděláme následné čtyři kroky, andulka, která je nově přivezená musí být danná do jiné klece a úplně nejdříve se musí aklimatizovat, tedy nechte andulku tak daleko od druhé andulky jak je možné, aby se neslyšely... aby si andulka nejdříve zvykla na prostředí v kterém bude žít. Tak po dvou dnech můžeme na:
.
Krok První:
Nově přivezenou andulku dáme do jiné klece než je andulka (andulky), která je vaše původní. Klece dáme od sebe tak na vzdálenost jednoho metru. Abysi vůbec zvykly na svou společnost. Pokud vydíte že andulky k sobě chtějí, či spolu nijak komunikují:
Krok Druhý:
Obě klece dáme blíže k sobě, tak aby na sebe andulky bezproblémově vyděly a aby k sobě mohly popřípadě blízko, avšak přes mřížky, tak si nic udělat nemohou. Pokud si nebudou takhle vadit a budou si ,,povídat" a všímat si sebe:
Krok třetí:
Otevřeme dvířka u obou klecí a počkáme až andulky vyletí. Z toho tedy vyplívá že andulky ,,vypustíme" do místonosti, která je nejméně rušená lidma, zvířatama... a nikde není nástraha či otevřené okno. Andulky ven nenutíme, sedneme si někam do místnosti a necháme ticho, moc se nehýbeme. Až andulky vyletí nechte je, sami se seznámíme, do ničeho nesazahujte (samozdřejmě že pokud se budou rvát do krve zasáhněte, tato možnost je ale však moc nepravděpodobná ) a pokud uvidíte že si nic nedělají odejděte z pokoje a nechte je tam osamotě. Pravidelně třeba každých 15minut se tam choďte dívat. Létat po pokoji je nechte klidně i 5hodin. Hlavně ať se seznámí a později nedojde ke konfliktu. Až uvidíte že se andulky skamarádily:
Krok čtvrtý:
Můžete je zavřít do společné klece, dívejte se však aby si například jedna andulka nechránila své území a druhé andulce neubližovala.
Tím je seznámení ukončeno!
.
http://image16.webshots.com/17/6/24/17/183762417iRblxa_fs.jpg
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

ahojky

(salome, 3. 6. 2007 13:38)

Mam andulku a rozhodla som sa ,ze jej zaobstaram partnera.Uz sa tesim na jej noveho kamosa,dufam ,ze z nich bude pekny par :)

oprava

(Ríša z Valmezu, 1. 6. 2007 20:36)

novak.dalbas@atlas.cz

děkuji...

E-mail

(Ríša z Valmezu, 1. 6. 2007 20:34)

dalbas.novak@atlas.cz

Dva anduláci spolu...?

(Ríša z Valmezu, 1. 6. 2007 20:29)

Ahojky.Máme anduláka Pepu asi dva roky a pořídili jsme si anduláka číslo dvě,taky samečka.Máme trochu obavu,aby spolu v jedné kleci,v Pepově,nezůstal Pepa dominantní a neterorizoval nového spolubydlícího.Myslíte,že si na sebe zvyknou...?Díky za váš názor.